İmpladent
İmpladent Ekibi
Dişhekimliğinde sterilizasyon ve tıbbi atık
Dişhekimliğinde kullanılan teknolojikler
Basında Diş Sağlığı
İmpladent’ten Haberler
Eğitici Videolar
İnsan Kaynakları
Makaleler
Temmuz 2, 2011
GERİ DÖN

Konservatif Tedavi ve Protetik Tedaviler

Günümüzde diş eksikliğinde yapılan sabit restorasyonlarda değişik fiziksel özelliklere ait alt yapı materyalleri kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzemeler doku uyumlu olması yanında estetiği de ön plana çıkarmaktadır.

Son zamanlarda, özellikle ön bölge diş eksikliğine sahip hastalarda estetik amaçlı sabit protetik restorasyonlar için cam fiberle güçlendirilmiş resin bağlı kompozit dolgu köprüler uygulanmaya başlanmıştır. Konservatif (diş dokusunu koruyan) amaçlı bir uygulama olup uzun süreli kullanılabileceği gibi diğer restorasyonları beklerken iyileşme sürecinde de (örneğin; diş çekimi sonrası, implant uygulaması sonrası…)uygulanabilmektedir. Cam fiberli bu kompozit köprülerin üzerinde yapılan araştırmalar bu köprülerin bükülmeye karşı dayanıklılığını kanıtlamıştır. Bu cam fiberli köprülerin en büyük avantajı, klinikte hızlı bir şekilde uygulanabilmesi ve tutuculuğun kuvvetli olmasıdır. Güçlü köprülerdir ve metal alt yapı olmadığından estetiktirler. Anterior (ön bölge) ve posterior (arka bölge) bölgelerde kullanılabilmektedirler.

Sonuç olarak, diş eksikliğine sahip hastalarda boşluğun yanındaki veya önündeki ve arkasındaki dişlere diş kesimi preperasyonu yapmadan uygulanan konservatif amaçlı bir köprü sistemidir.

Copyright © 2010 İMPLADENT Hakkımızda |Galeri |Uzmanlık ve Tedavi Yöntemleri |Çocuk Bölümü |İletişim
WEB SİTEMİZİN AMACI, "Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.”