Uzmanlık Dalları ve Tedavi Yöntemleri
Estetik Diş Hekimliği
Protez Tedavisi
Oral Diagnoz ve Radyoloji
Ağız Diş ve Çene Cerrahisi
Pedodonti (Çocuk Dişhekimliği)
Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)
Diş Hastalıkları Tedavisi (Dolgular)
Ortodonti
Endodonti (Kanal Tedavileri)
Koruyucu Dişhekimliği
Bilinçli Sedasyon Yöntemi İle Tanışın
Çene Eklemi Hastalıkları Tedavisi
Dermal Filler-Dental Botoks
Cerec Metodu ile İnley
Diş Beyazlatma (Bleaching)
İmplant

İmplant nedir?

İmplant eksik dişleri tamamlamak için çene kemiğine yerleştirilen bir tür vidadır. Bu vidalar titanyum adı verilen doku dostu bir materyalden imal edilir. Titanyumun doku ile uyumu ve kemiğe bağlanması çok iyidir. Alerjik reaksiyonlara yol açma yüzdesi çok düşüktür.Yerleştirildikten sonra vücudun bir parçası haline gelir ve maksimum dayanıklılık gösterir.

İmplantlar tek diş eksikliklerinde komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadan boşlukların doldurulmasına imkan sağladıkları gibi tam dişsizliklerde de bu implantlardan destek alınarak daha tutucu ve kullanımı rahat protezler yapılmasına olanak sağlar.

İmplant yapımı için yaş sınırı var mıdır?

İmplant yapımı için bir yaş sınırı yoktur. Yalnız genç bireylerde (kızlarda 16,17 erkeklerde 18) kemik gelişiminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Erişkinlerde ise yaş sınırı yoktur. İmplant uygulanacak hastaların bazı kriterler uygun olması gerekmektedir. Bunlar; diş eksikliği olan bölgedeki kemiğin yapısı ve miktarı, hastanın ağız bakımının iyi olması, dişeti problemleri ve iyileşmeyi olumsuz etkileyecek bir sistemik hastalığının bulunmamasıdır.

İmplant uygulamasının aşamaları nelerdir?

İmplantın başarısı için doğru teşhis ve planlama çok önemlidir. Dişhekiminin implant için hastasını klinik ve radyografik muayeneden geçirdikten sonra belirli uzunluk ve çaptaki implantların yerleştirilebilmesi için uygun genişlik ve derinliğe sahip çene yapınlarının olup olmadığını inceler. Bazı durumlarda çene kemiğini uygun hale getirmek için ileri cerrahi teknikleri gerekebilir. Bu işlemler bittikten sonra implantın kemiğe yerleştirilmesi için gereken cerrahi girişim yapılır.

Bütün diş implantları başarılı mıdır?

İmplantların başarılı olabilmesi için genel sağlık durumunun iyi olması, ağız hijyeninin yüksek düzeyde olması, dokuda yeterli bir iyileşme potansiyelini bulunması, implantın yerleşimi için doğru teşhis ve planlama yapılması gereklidir. Bunun yanında hekim tarafından uygun cerrahi ve uygun protez yapılmış olması da önemli bir konudur. Aşırı alkol ve sigara kullanılması implant başarısını olumsuz etkiler.

İmplant uygulaması sonrası dönem ve ağız bakımı

Operasyon sonrası implant ile kemigin kaynaşmasi için 8 hafta beklenir. İyileşme sürecinden sonra dişhekimi implanta protez parçasını bağlar, böylece kemik içerisine yerleştirilen sabit bir yapıya bağlı ve doğal dişi aynen taklit eden bir yapı elde edilmiş olur. Bu yapı üzerine de sabit ve hareketli protez için gerekli işlemler yapılıp protez aşaması tamamlanır.

İmplant tedavisini avantajları nelerdir?

  • Daha iyi çiğneyebilme sağlar.
  • Daha iyi bir estetik görünüm olur.
  • Köprü ve sabit protezlere oranla çevre dokular daha sağlıklı olarak korunur.
  • Bütün dişlerini kaybetmiş hastalara uygulanan hareketli protezlerde yaşanabilecek tutuculuk sorunu giderilmiş olur ve bu hastalara sabit protez yapma şansı doğar.
  • Dişlerinin bir kısmını kaybetmiş hastalara yapılacak olan hareketli protezlerde kullanılacak kroşelerin (kancalar) oluşturduğu çirkin görüntüden kurtulunur ve daha estetik ve fonksiyonel bir sonuç doğar.

İmplantta modern ve doğru çözüm...
İMPLANT
MARKASINDAN BİLGİ ALMAK İÇİN
http://www.dentsplyimplants.com.tr/Implant-systems/Implants/OsseoSpeed

ADRESİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ... 

diş,diş hekimi,implant,estetik diş hekimliği,protez tedavisi,ağız diş ve çene cerrahisi,pedodonti,diş hastalıkları,ortodonti,implant,endodonti,koruyucu diş hekimliği,sedasyon,çene eklemi hastalıkları

implant

Copyright © 2010 İMPLADENT Hakkımızda |Galeri |Uzmanlık ve Tedavi Yöntemleri |Çocuk Bölümü |İletişim
WEB SİTEMİZİN AMACI, "Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.”